SADECE İSTANBULDA HİZMET VERMEKTEYİZ
Sitede Ara

Beslenmede Doğru Bilinen Yanlışlar

05326639762

1- Sporcunun temel besini proteindir.

Yanlış: Proteinler egzersiz sırasında (diğer depolar tükenmedikçe) enerji üretiminde kullanılmaz. Egzersizde enerji kaynakları, egzersiz ılımlıysa yağlar, şiddetliyse karbonhidratlardır.
2- Güç, hız ve dayanıklılığı artıran özel besinler vardır.
Yanlış: Bu performans öğeleri özel besinlerle iyileştirilemez, öncelikle genetik yapı tarafından belirlenir, amaca uygun yapılan kaliteli antrenman ile geliştirilir.
3- Egzersiz sırasında su içilmesi performansı bozar.
Yanlış: Egzersiz sırasında saatte 600-800 mililitre sıvı alınması performansı artırır, bazı sakatlıkları önler. Oyun kuralları izin veriyorsa müsabaka sırasında da sıvı alınmalıdır.
4- Egzersizden sonra susuzluk hissi geçene kadar su içilmelidir. 
Eksik: “Susuzluğum geçti” dendiği anda hala vücut ağırlığının yüzde yarımı kadar kayıp vardır. Yani 70 kiloluk bir kişi 350 mililitre daha sıvı almalıdır.
5- Egzersizden önce şekerli yiyecek-içecekler almak performansı artırır.
Yanlış: Egzersize 45 dakika öncesinden itibaren yüksek şeker içeren yiyecek-içecekler alınması, kan şekerindeki ani yükselmeye yanıt olarak fazla ensülin hormonu salınmasına, böylece kan şekerinde düşme ve halsizliğe neden olur. Alınacak içeceğin şeker oranı yüzde 8-10’u geçmemelidir.
 
6- Çok süt içmek boyu uzatır.
Yanlış: Boy uzamasında en önemli etken genetik mirastır. Büyüme-gelişme için dengeli beslenme içinde vücut ağırlığının kilogramı başına günde 1-1.5 gram protein gereklidir. Bu miktar hayvansal ve bitkisel proteinlerden karşılanmalıdır. Süt de değerli bir hayvansal proteindir ve kemik gelişiminde de önemli bir kalsiyum kaynağıdır.
7- Sporcu içeceği ile enerji içeceği aynı şeydir ve performans artırıcıdır.
Yanlış: Sporcu içeceği ile enerji içeceği aynı şey değildir. Sporcu içeceği, egzersiz sırasında yitirilen oranda mineral, su ve az miktarda şeker içerir. Yorgunluğu geciktirir. Enerji içeceği yüksek miktarda uyarıcılar (kafein ve guarana gibi) ve şeker içerir. Uyanıklığı artırır ve acil durum yedeklerini kullandırarak hatalı bir enerji çıkışı duyumu yaratır. Egzersiz öncesi ve sırasında kullanılmamalıdır.
8- Sporcu öğün aralarında atıştırma yapmamalıdır.
Yanlış: Sporcu ana öğünler arasında günde 2-3 kez ara atıştırma yapmalıdır. Bunlar abur cubur değil, besin değeri yüksek ara öğünler olmalıdır. Sporcu 2-2.5 saatten uzun süre aç kalmamalıdır.
9- Kafeinli içecekler idrar söktürücüdür, sıvı kaybına neden olarak performansı bozar.
Yanlış: Bu etki eskiden düşünüldüğü kadar fazla değildir. Özellikle uzun süreli egzersizden önce içilecek 1 fincan koyu hazır kahve dayanıklılığı olumlu yönde etkiler. Son zamanlarda, sporcu içeceklerine eklenen düşük miktarda kafeinin egzersiz sırasında alınmasının da yararlı olduğu ortaya konmuştur. Kafeinin fazlası dopingdir.


Sık Sorulan Sorular
F.Karagümrük beykent futbol okulu, F.Karagümrük Spor Kulübüne bağlı mıdır?

Evet, Fatih Karagümrük beykent futbol okulları, Fatih Karagümrük Spor Kulübüne bağlı resmi bir Fatih Karagümrük Spor Akademisi Futbol okullarının denetimi altında eğitim vermektedir.

Yatılı eğitim var mı?

Hayır, eğitimlerimiz yatılı değildir.

Futbol Akademinizde öğrencilerin ulaşımı nasıl sağlanamaktadır?

Öğrenciler, Tesislerimiz ulaşım aracına 2 dakika yürüme mesafasinde olduğunda dolayı okullarımıza kendi imkanları ile ulaşmaktadır.

Futbol Akademilerinizde sınıf kapasiteleri nedir?

Her bir yaş grubu maksimum 16 öğrenciden oluşmaktadır.

Futbol Akademinizin Türkiye’de başka yerde şubesi var mı?

Hayır. Sadık Emre Çiftçi Akademi, sadece İstanbul’da Olis Halı sahalarında eğitim vermektedir.

Besyo 'da % 100 Başarıyı Nasıl Sağlıyorsunuz ? Size Nasıl Güvenebiliriz

Öncelikle başarımızın ilk etabı şeffaflık ilkemiz gereği öğrencilerimize şehir içi yada şehir dışında hazırlanmak istediği grubu soruyoruz.

Daha sonra öncelikle bir hafta boyunca antrenmana girmesini istiyor ve kurstan memnun kaldıysa ve bu kursta başarıya ulaşacağına inanıyorsa kayıt yapmasını söylüyoruz. Daha sonra mayıs ayının sonunda performans gelişimi garantisi nedeniyle ilk geldiği günle arasındaki performans artışını ölçüyor ve yeterli gelişme sağlanamadıysa bırakmasını ve ücretini iade edeceğimizi sözleşmeyle belirtiyoruz.

Ve öğrencinin kazanabileceği üniversiteleri belirtip buna yönelik seçimleri yapıyoruz. Sonuçta bu linkte http://www.besyom.com/?pnum=122&pt=%25+100+BA%C5%9EARIYI+NASIL+SA%C4%9ELIYORUZ+%21 gördüğünüz resimlerdeki gibi paylaşımlarımızda şeffaf bir şekilde bizimle hazırlanan tüm öğrencilerimizin başarıya ulaşmasını sağlıyoruz.

 

Üniversite Kazandırma Garantisi Verebiliyor musunuz?

Kursumuzda Vakıf yani Özel Üniversitelerde Kazanma Garantisi Verilmektedir. Kursumuza Kaydolan Tüm Öğrencilere En az % 50 Burs Kazanma Garantisi Verilir.Bunuda sözde değil sözleşme ile güvence altına alırız. Olmadığı takdirde ödediğiniz ücreti iade ederiz. Fakat bugüne kadar kazandıramadığımız öğrenci mevcut olmadığı için içiniz rahat olsun :)