İstanbul
Sitede Ara

ESNEKLİK

5447985687

STRETCHİNG METOT ve EGZERSİZLERİ

 

İlk ve en iyi (pasif) stretching metodu

1. Yaklaşık 10 – 20 saniye çalışılan kası ya da kas grubunu (statik ya da izometrik) kısaltmadan partnerinin oluşturduğu dirence karşı mümkün olduğunca çok ger.

2. Kas(lar)ını 2 – 3 saniyelik kısa bir süre gevşet

3. Partnerin kas(lar)ını yavaşça ve nazikçe “sınır noktasına” kadar gersin, biraz gevşetsin ve tekrar sınıra kadar gersin ve birkaç saniye öyle tutsun.

İkinci (aktif) ve daha az etkili (aktif) bir stretching metodu:

Oyuncu söz konusu kasları ilgili vücut parçasını savurarak, sarkıtarak sallayarak ya da döndürerek limite (az acı) kadar gerer ve sonra limiti zorlamak için aniden hareket ettirir.

Esneklik egzersizleri özel bir ısınma gerektirmez; çünkü kasların stretching faaliyetleri zaten ısınma sağlar. Bununla birlikte kaslar daha önce sauna, sıcak banyo, masaj, genel ısınma gibi faaliyetler sayesinde zaten ısınmış ve gevşemişse stretching daha etkili olur. 

Özellikle de zorlu fiziksel antrenman safhalarında, müsabakalarda ya da sezon boyunca ya da sezon dışında düzenli olarak çalışılmazsa esneklik kolayca kaybolur. Eğer çok fazla antrenman saati mümkün değilse, stretching günlük (bireysel) sabah egzersizlerine dahil edilmeli.

Uygulamalı stretching egzersizleri üç gruba ayrılabilir

A-Esneklik geliştirmek ve iyileştirmek için egzersizler

Oyuncu her gün ya da en azından haftada üç kez en az 30 dakika çalışmalı

B-Kazanılan esneklik seviyesini sabitleştirmek ya da korumak için egzersizler

Bunun için haftada 2 – 3 kez 15 – 20 dakikalık çalışma gerekir .

C-Esnekliği geri kazanmak için egzersizler

Temelde zorlu ya da yoğun çalışmalardan, özellikle de kuvvet, güç ve yoğun teknik antrenmandan sonra esneklik egzersizleri bir sonraki antrenmanın ısınması ve soğuması sırasında yapılmalıdır. Sadece yüklenilmiş vücut parçaları için yaklaşık 10 – 25 dakika.

Eğer oyuncu bir fizyoterapist, koç ya da partner tarafından desteklenirse, stretching egzersizleri daha etkili olur. Yüksek (profesyonel) seviye antrenmanlar için stretching egzersizlerinin bir uzman (fizyoterapist ya da fitness çalıştırıcısı) tarafından yönetilmesi (ya da en azından denetlenmesi) tavsiye edilir.

 


Telefonla Ara
» Besyo Hazırlık Kursu Kayıtlarımız Başladı  
Sık Sorulan Sorular
Besyoda yatılı eğitim veriyor musunuz ?

Hayır, eğitimlerimiz yatılı değildir.

Eğitiimlerinize öğrencilerin ulaşımı nasıl sağlanamaktadır?

Öğrenciler, Tesislerimiz metrobüs ve otobüs duraklarına ortalama en fazla 15 dakika yürüme mesafasinde olduğunda dolayı kendi imkanları ile ulaşmaktadır.

Derslerinizde sınıf kapasiteleri nedir?

Besyoda 25 öğrenciden oluşmaktadır.

Türkiye’de nerde şubeleriniz var?

Florya ve Beylikdüzü dışında şubemiz yoktur

Besyo 'da % 100 Başarıyı Nasıl Sağlıyorsunuz ? Size Nasıl Güvenebiliriz

Öncelikle başarımızın ilk etabı şeffaflık ilkemiz gereği öğrencilerimize şehir içi yada şehir dışında hazırlanmak istediği grubu soruyoruz.

Daha sonra öncelikle bir hafta boyunca antrenmana girmesini istiyor ve kurstan memnun kaldıysa ve bu kursta başarıya ulaşacağına inanıyorsa kayıt yapmasını söylüyoruz. Daha sonra mayıs ayının sonunda performans gelişimi garantisi nedeniyle ilk geldiği günle arasındaki performans artışını ölçüyor ve yeterli gelişme sağlanamadıysa bırakmasını ve ücretini iade edeceğimizi sözleşmeyle belirtiyoruz.

Ve öğrencinin kazanabileceği üniversiteleri belirtip buna yönelik seçimleri yapıyoruz. Sonuçta bu linkte http://www.besyom.com/?pnum=122&pt=%25+100+BA%C5%9EARIYI+NASIL+SA%C4%9ELIYORUZ+%21 gördüğünüz resimlerdeki gibi paylaşımlarımızda şeffaf bir şekilde bizimle hazırlanan tüm öğrencilerimizin başarıya ulaşmasını sağlıyoruz.

 

Üniversite Kazandırma Garantisi Verebiliyor musunuz?

Kursumuzda Vakıf yani Özel Üniversitelerde Kazanma Garantisi Verilmektedir. Kursumuza Kaydolan Tüm Öğrencilere En az % 50 Burs Kazanma Garantisi Verilir.Bunuda sözde değil sözleşme ile güvence altına alırız. Olmadığı takdirde ödediğiniz ücreti iade ederiz. Fakat bugüne kadar kazandıramadığımız öğrenci mevcut olmadığı için, içiniz rahat olsun :)

 » Güvenlik Kodu : 501854